| | Comments

W każdym miejscu zwracam uwagę na architekturę. Budynki, kamienice, katedry. Ich drzwi, okna, fasady. Wszystko przyciąga uwagę. Lubię czasem zatrzymać się przed nimi i podziwiać. Przecież te miejsca mają czasami po kilkaset lat. Już w pierwszych dniach w Bristolu ruszyłam do katedr i kościołów. Osobiście jestem zwolenniczką zwiedzania na dziko, czyli bez mapy. Po prostu idę przed siebie. Kiedy zauważyliśmy ciekawy budynek na wzniesieniu postanowiliśmy wybrać się na spacer. Wspinając się coraz wyżej mogliśmy oglądać piękny widok na miasto. U celu odkryliśmy kampus Uniwersytetu Bristolskiego.

Składa się na niego kilka budynków z różnych wydziałów m.in. fizyki, sztuk pięknych i historii. W ich centrum położony jest duży ogród, po którym spokojnie mogliśmy się przespacerować. Oprócz pięknej przyrody natrafiliśmy na (widoczny na zdjęciach) niewielki labirynt luster zaprojektowany przez Jeppe Heina. Nie ma tłumów, więc bez pośpiechu mogłam paść na kolana przed naturą i fotografować :)

Bristol002Ogród przy uniwersytecie BristoslkimUniwersytet BristolskiBristolOgórd przy Uniwersytecie KamieniceZabytki w Bristolu

Podobne

Nazywam się Marcelina i mieszkam na chwilę obecną we Wrocławiu. Blog Pink Envelope to miejsce, w którym odkryłam swoją pasję, a jest nią fotografia. Aparat noszę zawsze ze sobą. A prywatnie to staram się z umiarem oglądać seriale. Czytam kryminały i thrillery. Uwielbiam sernik, nawet taki z rodzynkami. Na nerwy pomaga mi bieganie. Fajnie, że tutaj trafiłaś i mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej.