Ze świata sztuki – oryginalne pomysły na prezenty

W tym roku mocno wzięliśmy sobie za zadanie, by pomóc Wam w szukaniu pomysłów na prezenty świąteczne. Ostatnio pisaliśmy o kilku propozycjach kosmetycznych, o których możesz przeczytać tutaj – zobacz pomysły na prezent kosmetyki naturalne 

Zaś teraz pora na inspiracje ze świata sztuki – poznaj naszą listę oryginalnych pomysłów na prezenty dla najbliższych. 

oryginalne pomysły na prezent

 

Świat sztuki – oryginalne pomysły na prezent

Studio Kiddo

Naszą listę zaczynamy od Agaty Boby i Studio Kiddo. Agata zajmuje się na co dzień tworzeniem grafik. Do swoich projektów podchodzi z unikalnym poczuciem humoru i dystansem. W jej ofercie znajdziecie kartki okolicznościowe i plakaty oprawione oryginalnymi grafikami. Jej produkty, poza wspaniałym designem, wyróżnia pozytywny i optymistyczny charakter. Jeżeli szukacie prezentu dla osoby, którą chcecie podnieść na duchu lub po prostu przekazać jej miłe słowo, to możecie się spokojnie rozgościć w Studio Kiddo.

Na szczególną uwagę zasługuje tu jeden produkt – Dziewczyński Kalendarz Mocy! Poza autorskimi ilustracjami znajdziemy w nim również dużo motywujących i dodających otuchy treści, czyli takich, których zapewne wiele z nas potrzebuje na ten nadchodzący 2021 rok. Agata w stworzonym przez siebie kalendarzu chce nam powiedzieć, że jesteśmy wspaniałe takie, jakie jesteśmy i nie musimy szukać aprobaty innych, ani wymagać od siebie za dużo. Zasługujemy na odpoczynek i przyjemności. Dodatkowo każda plansza kalendarza została zaprojektowana w ten sposób, aby ilustracja stanowiła osobną część, dzięki czemu możemy ją później po prostu wyciąć i oprawić. Jeśli więc znasz kogoś lub sama potrzebujesz dużo pozytywnej energii na ten nadchodzący nowy rok, Dziewczyński Kalendarz Mocy będzie idealnym prezentem.       

Codzienną dawkę pozytywnej energii znajdziecie na Instagramie Agaty https://www.instagram.com/studiokiddo/?hl=pl

Wszystkie produkty dostępne są na stronie sklepu https://studiokiddo.pl/sklep/.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agata Boba | Ilustratorka (@studiokiddo)

 

Porysowane

Święta wydają się idealnym momentem, aby poświęcić trochę czasu dla rodziny i przyjaciół. Istnieje wiele sposobów na pokazanie naszym bliskim, że nam na nich zależy, a Kasia z Porysowane oferuje jeden bardzo wyjątkowy. Kasia, marzycielka z pasją do poezji i fotografii, na co dzień zajmuje się tworzeniem ilustracji. W swoim sklepie Porysowane oferuje tworzenie spersonalizowanych portretów, wykonanych akwarelami. To, co wyróżnia jej prace to lekko baśniowy styl, który nadaje każdemu portretowi odrobinę magii. Jak sama wspomina, uwielbia spoglądać na rzeczy zwykłe w niezwykły sposób, przekształcać rzeczywistość w obrazy i kolorować ją.

Jeżeli zależy ci, aby w tym roku dać swoim bliskim bardzo osobisty i oryginalny prezent to warto zajrzeć do Kasi. Oferowane przez nią portrety, wykonywane są na podstawie konkretnych informacji podanych przez Ciebie. Kasia zachęca, aby do zamówień dokładać nie tylko zdjęcia, ale i ciekawostki, historie, symbole wyróżniające daną osobę. Im więcej informacji, tym bardziej spersonalizowany i osobisty będzie portret.      

Jak dokładnie złożyć zamówienie sprawdzisz na stronie http://porysowane.com.pl

Więcej prac znajdziesz na Instagramie Kasi https://www.instagram.com/porysowane_/

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Porysowane (@porysowane_)

 

Notebooks-design

A teraz coś ze świata sztuki introligatorskiej. Irena założycielka pracowni zeszytów Notebooks-design łączy w swoim warsztacie miłość do pisania i pasję introligatorską, tworząc unikalne notesy, kalendarze, albumy na zdjęcia i planery. Jej pracę wyróżnia wyjątkowa dbałość o detale. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie, z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są trwałe i praktyczne. Dodatkowo każdy projekt zdobiony jest unikatową grafiką, zarówno na okładce, jak i w środku. 

Warto dokładnie zapoznać się z ofertą pracowni, jako że Irena realizuje zamówienia indywidualne, do których dobrać możesz okładkę i wnętrze. Da ci to poczucie, że zakupiony przez Ciebie prezent będzie unikatowy i jedyny w swoim rodzaju. 

Obserwuj pracownię na Instagramie, aby być na bieżąco z nowościami https://www.instagram.com/notebooks_design/.

Wszystkie produkty znajdziesz na stronie https://notebooks-design.com/product-category/gotowe-produkty/

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pracownia Zeszytów (@notebooks_design)

 

Stecka.pl

Połączenie sztuki i nowoczesnej technologii, tym charakteryzują się wykonywane przez Magdę Stecką produkty. Magda jest absolwentką Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiowała Wzornictwo Przemysłowe i Edukację Artystyczną. Swoje doświadczenie i zamiłowanie do sztuki wykorzystuje w projektowaniu 3D. Na co dzień Magda specjalizuje się w druku 3D, dzięki czemu może łączyć swoją kolejną pasję i wytwarzać unikatową ceramikę artystyczną. 

Magda uwielbia eksperymentować, łącząc nowoczesną technologię i tradycyjny sposób wytwarzania ceramiki lejnej. W swojej pracy rezygnuje z organicznej formy wykorzystywanej do kształtowania ceramiki, dzięki czemu jej projekty są niepowtarzalne i charakteryzują się nieregularnymi kształtami. Dodatkowo wszystkie produkty wykonywane są ze szczególną troską o detale, aby zapewniać jak najlepszą wygodę użytkowania. Wśród produktów znajdziemy klasyczne filiżanki espresso, a także kubki, talerzyki i miseczki. 

Magda nie posiada własnego sklepu, ale informacje gdzie kupić jej produkty znajdziecie na Instagramie https://www.instagram.com/stecka.pl/

Więcej na temat Magdy i jej pracy dowiecie się na stronie https://stecka.pl

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Magda Stecka (@stecka.pl)

 

Tekst i ilustracja Agata Grzegorzek – http://turnip.pl/o-mnie/