To Jump Down The Clifton Bridge

W ten weekend udało mi się odwiedzić najbardziej rozpoznawalne miejsce w Bristolu. Clifton Suspension Bridge został zbudowany ponad 150 lat temu i łączy Bristol z hrabstwem Somerst. Z konstrukcją związanych jest kilka ciekawych historii, między innymi pierwszy udokumentowany skok na bungee. Bardziej szokujący może być fakt, że często nazywany jest mostem samobójców. 

W samych latach 1974 – 1983 skoczyło z niego 127 osób. Najgłośniejszym przypadkiem była próba samobójcza z 1885 roku. Sarah Henley przeżyła swój skok, ponieważ jej spódnica zadziała jak spadochron. Warto dodać, że spadała z wysokości 75 metrów! Mimo ciężkich obrażeń dożyła 85 lat. Niefortunny incydent przyniósł jej niespodziewaną sławę i propozycje małżeństwa. Jest to o tyle ironiczne, że właśnie zerwane zaręczyny były przyczyną skoku.

Na szczęście most to nie tylko dramaty, ale też niezwykłe widoki. Z jednej strony ściany skalne wykorzystywane aktywnie do wspinaczki. Z drugiej ściana zieleni. Przedziela je rzeka, która w czasie odpływów wygląda bardziej jak błoto. W całym regionie występują liczne, unikalne w skali globalnej, gatunki roślin i zwierząt.

Clifton Suspension Bridge br001Clifton Suspension Bridge Clifton Suspension Bridge br03Clifton Suspension Bridge Clifton Suspension Bridge Clifton Suspension Bridge Cliffon Bristol

24 komentarze do wpisu „To Jump Down The Clifton Bridge”

  1. Cudowna, jak zawsze, fotorelacja. Zdjęcia uspokajają, wprowadzając w błogi nastrój. O wątpliwej stronie sławy tego mostu nie wiedziałam, ale historia ze spódnicą będzie dla mnie być może niezłą radą ;)

  2. Obłędne zdjęcia!!! Piękne to miasto :) 
    Historia ze spódnicą bardzo ciekawa….i nieprawdopodobna zarazem.  Pozdrawiam :) 

  3. Pięknie zdjęcia! Niestety mosty, zwłaszcza te bardzo wysokie, okryte są nieprzyjemna „samobójczą” sławą. A co do opisanej przez Ciebie próby z 1885 roku, to rzeczywiście ironiczne odwrócenie losu, coś jakby „życie jeszcze z tobą nie skończyło” :) Pozdrawiam!

  4. Jestem zachwycona Twoimi zdjęciami. Pokazujesz tak pięknie to co chcesz przekazać, pokazać i wszystko jest jasne. To robi wrażenie. Ten most… np. i ta historia miłosna… :) Pozdrawiam Cię :)

  5. przepiękne miejsce. nie tylko to, ale wszystkie, które utrwaliłaś na zdjęciach. żółty samochód? cudo! :) i ta mikrofotografia, zawsze jestem nią urzeczona!

    jeżeli masz konto na instagramie, to podziel się nim, pobiegniemy, żeby obserwować! :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.