Barcelona – gdzie warto się wybrać?

Odcięliśmy się trochę od szlaku turystycznego w Barcelonie. Bardzo nie lubię stać w tłumie, przeciskać się i co gorsza stykać się z spoconymi ciałami. Znaleźliśmy za to 3 ciekawe miejsca, w których można zrelaksować się z książką, schować w cieniu i przy okazji uchwycić niesamowite widoki miasta. Startujemy! 

Ciekawe i nieznane miejsca w Barcelonie

Palau Nacional

No tu ok, nie ma co prawda liczyć na samotność, ale jeżeli nie pojawiliście się w tym miejscu tylko ze względu na fontanny, a z zamiarem pospacerowania – to jest co zobaczyć. Palau Nacional znajduje się na wzgórzu Montjuic, z którego można podziwiać fantastyczną panoramę miasta. W plecaku mieć kilka spakowanych kanapek i można delektować się nimi przy takich widokach.
Warto poświęcić dla wzgórza Montjuic cały dzień. Bo Palau Nacional to tylko jedna z jego atrakcji. Żałuję, że nie starczyło Nam więcej czasu by zobaczyć zamek na szczycie wzgórza czy stadion Olimpijski. Więcej informacji o Montjuic możecie znaleźć tutaj.

Barcelona gdzie warto się wybraćMuseu Nacional d'Art de Catalunya Barcelona gdzie warto się wybrać museum catalunya barcelonaMuzeum na wzgórzu Montjuicbarcelonaparki

Parc de la Ciutadella

Tego miejsca nie da się przegapić! W samym centrum miasta stoi ogromny park, w którym można chwilę odsapnąć w drodze na plaże i napatrzyć się na piękną fontannę. Pamiętam jak za pierwszym razem tam trafiliśmy i nie zapomnę moich och-ów i ach-ów kiedy ją ujrzałam – złote konie i gargulce robiły wrażenie. Z parku jest chwila by dojść na plaże, więc można bez większego wysiłku odwiedzić oba miejsca.

ParcdelaCiutadella Parc de la CiutadellabarcelonabarcelonaciekawemiejscadoodwiedzeniaParc de la Ciutadella

Parc de l’Espanya Industrial

Parc de l’Espanya Industrial był w Naszej okolicy, gdzie mieszkaliśmy przez te kilka dni. Bardzo dziwaczny, z mieszanką betonu i zieleni. Od strony ulicy widać 6 wieży i płytki basen ze stojącym Neptunem. Dalej między drzewami ukryte są boiska do kosza, można również rozegrać partyjkę w pingponga oraz w bule.

I oczywiście rowerem można się karnąć! W Barcelonie jest wiele wypożyczalni rowerowych, które pozwalają pozwiedzać miasto na dwóch kółkach. Gdzie i jak wypożyczać rowery info znajdziecie tutaj.

Zastanawiam się jakie macie skojarzenia z Barceloną? Czy poza najpopularniejszymi zabytkami może udało się i Wam odkryć coś również ciekawego? Śmiało podzielcie się informacją :)

Park Industrialny BarcelonaNieznane miejsca w BarceloniePark Industrialny Barcelona gdzie warto się wybraćgolebie

19 komentarzy do wpisu „Barcelona – gdzie warto się wybrać?”

 1. Piękne zdjęcia! Takie relacje zdecydowanie bardziej zachęcająco na mnie działają niż jakiekolwiek oferty z biur podróży ;)

 2. Takie relacje i opisy miejsc są świetne, bo są takie „ludzkie” a nie turystyczne :))
  Marcelino, piękne zdjęcia, szczególnie to 6 z kolumnami, powalające! :)

 3. I ja nie znoszę tłumu…
  Zwykle chodzę własnymi ścieżkami i oglądam to, co mnie interesuje, a nie to co 'trzeba’…
  Piękne fotki!
  Amber

 4. Barcelona jest piękna – byliśmy tam w zeszłym roku po raz pierwszy. Nauczona doświadczeniem wybrałabym się tam po raz kolejny, ale na pewno nie latem. Oprócz upałów dobijała ilość turystów. Na pewno w innej części roku jest ich także wielu, ale okres wakacyjny na pewno nie sprzyja samotności w tym mieście ;-) Uwielbiam Twoje zdjęcia!

 5. Piękne zdjęcia :) Odkurzam dzięki nim wspomnienia z Barcelony i myślę że ciągle brakuje nam czasu, żeby ją opisac na blogu do końca…Pozdrawiam

  • Dziękuję Małgosiu! Mam nadzieję, że uda się skończyć o niej post, bo chętnie bym poczytała o Waszych wrażeniach z Barcelony :)

 6. Piękne zdjęcia i miejsca, pięknie pokazane. Jeśli wybiorę się kiedyś do Barcelony skorzystam z Twojego przewodnika :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.