| | Comments

Dobra, już koniec o pączkach, fantastyczny luty dobiega do końca i ruszamy z kolejnym podsumowaniem ciekawych linków. Kto jeszcze jest w tyle i nie widział poprzedniego zestawienia odsyłam do postu tutaj.

W tym miesiącu kilka wieczorów poświęciłam dla Wikingów, momentami jak zaczarowana śledziłam ich przygody w drodze na zachód. Nie polubiliśmy się co prawda przez kilka pierwszych odcinków i nawet niebieskie oczy jednego z Wikingów nie wzbudzały sympatii, jednak coś później zaskoczyło.

Ok, co fajnego przyniósł ten miesiąc? Zebrałam dla Was kolejny ciekawy miks – podrzucę kilka postów roślinnych, powspominamy urodziny (przysięgam to już ostatni raz) i pokażę Wam jakie fantastyczne rzeczy do domu znalazłam (w tym megakoc). Chodźcie zobaczyć!

ROŚLINY

rosliny-ciekawostki

Mieszkam w bloku, więc szczęśliwa jestem, że chociaż ten balkon mam i jakiś tam parapet. Na nowym miejscu jeszcze paprotki się nie dorobiłam, ale już powoli szykuję dla niej jakieś miejsce. Do tego chciałabym w końcu mieć swój własny taki mini ogródek na balkonie z kilkoma ziołami.

  • Wiedziałam, że z cebuli można wyhodować szczypiorek, ale pojęcia nie miałam o innych warzywach. Nie zdradzam więcej, koniecznie zajrzyj na blog Krytyka Kulinarna, tam znajdziesz listę 13 warzyw i owoców, które odrastają z resztek.
  • To jak rośnie orzeszek ziemny i ananas poszerzyły moje horyzonty – a jest tego jeszcze więcej! Daj znać, który owoc lub warzywo spodobało Ci się najbardziej ;)
  • „Sekretne życie drzew” to niesamowita podróż, w której poznasz nie tylko jak żyje las, ale jak drzewa komunikują się i przede wszystkim co kryje się w glebie.

URODZINOWO!

annie-spratt-96525

Bo w ostatni weekend lutego świętowałam swoje 30-ste urodziny! Postanowiłam w tym roku nieco je przedłużyć, skoro taka piękna liczba się pojawiła, muszę skorzystać.

KOCE, LAMPKI I PAPROTKI

coffee-cup-mug-apple

W domu to najchętniej chciałabym mieć wszystko! Nie chodzi mi o kanapę czy obrus, ale dodatki! Mogłabym zakopać się w poduszkach, pić hektolitry kawy ze stu różnych kubków i nigdy nie miałabym dość kolejnego nowego.

  • A już oszalałam na punkcie gigantycznie grubych koców – piękny splot, od którego oczu oderwać się nie da – Baczewska Design.
  • Litlle lights oczarują Cię nocną lampką!
  • Margo Hupert zachwyca zaś pięknymi ilustracjami, w tym najpiekniejsza jest paproć.

Jak u Was podsumowanie tego miesiąca? Znaleźliście coś ciekawego? Koniecznie dajcie znać :)