La Boqueria

 La Boqueria najbardziej znany bazar w Barcelonie i miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Położony przy głównej ulicy La Rambla jest trudny do ominięcia. Codziennie kusi tłumy ludzi świeżymi owocami (również tymi z morza), warzywami, rybami oraz mięsem. Już przy wejściu barwy i zapachy otaczają z każdej strony.
 
Przy stoiskach z rybami i owocami morza kłębi się więcej ludzi z aparatami, niż samych kupujących, na co sprzedawcy reagują wyrazem dezaprobaty. Przechodząc obok, jeszcze żywych, dorodnych krabów  zachowałam odpowiedni dystans. W wyobraźni widziałam jak się uwalniają i na mnie wskakują. Co gorsza, dosłownie z każdej strony, wystawały macki gotowe, by mnie posmyrać. Szybko uciekłam do bardziej swojskiej sekcji z owocami. A te dostępne są w każdej postaci – na patyku, do picia, pokrojone w kawałkach. Bierzemy jeden i idziemy dalej. Koniecznie trzeba odwiedzić stoiska z przyprawami. Zresztą one przyciągają  już z daleka zapachami, które poczułam pierwszy raz w życiu. 
 
To co, może zacznijmy od owoców na patyku :)
La Boqueria
La Boqueria Targ
La Boqueria

9 komentarzy do wpisu „La Boqueria”

  1. Bazar La Boqueria to wspaniałe miejsce. Twoje zdjęcia dobrze to oddają.
    Mogłabym chodzić tam godzinami próbując tych wszystkich wspaniałości. Już niedługo, podczas kolejnej wizyty w Barcelonie, z pewnością wybiorę się znów na La Boqueria i kupię churrosy na śniadanie ;)

Możliwość komentowania jest wyłączona.