| | Comments

Z Bristolu do stolicy Walii dzieli Nas może 50 minut pociągiem. Więc zdecydowaliśmy się na dość spontaniczną wycieczkę do Cardiff. Walia jest krajem dwujęzycznym, więc spróbowałam swoich sił w walijskim, jednak by cokolwiek przeczytać połamiecie sobie język. Zwykłe centrum miasta oznaczone jest enigmatycznym ‚Canol y ddinas. I jak tu się połapać?

Cardiff – stolica Walii

Mieliśmy dobrą pogodę, więc postanowiliśmy spędzić czas w parku z widokiem na zamek. Można go zwiedzić, ale to już przy kolejnej okazji. My chcieliśmy cieszyć się, dawno niewidzianym na wyspach, słońcem. Naładować baterie na kolejne tygodnie, bo nigdy nie wiadomo kiedy znowu wyjdzie zza chmur.

Zamek w CardiifZamek w CardiifPark w Cardiff Cardiff zabytki, parkicardiffcowartozobaczyc Stolicy Walii Cardiff Co warto zobaczyć w Cardiff Cardiff miasto co warto zobaczyćStolicy Walii Cardiff

Podobne

Nazywam się Marcelina i mieszkam na chwilę obecną we Wrocławiu. Blog Pink Envelope to miejsce, w którym odkryłam swoją pasję, a jest nią fotografia. Aparat noszę zawsze ze sobą. A prywatnie to staram się z umiarem oglądać seriale. Czytam kryminały i thrillery. Uwielbiam sernik, nawet taki z rodzynkami. Na nerwy pomaga mi bieganie. Fajnie, że tutaj trafiłaś i mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej.