| | Comments

Przy wyborze gdzie wolałabym spędzić wakacje – w górach czy nad morzem, od zawsze wybierałam morze. Plaża, bimbanie, spanie do południa, opalenizna na ciemny mahoń – to była moja recepta na udane wakacje. Wtedy nic by mnie nie zaciągnęło w góry. Komary, paniczne obmacywanie się po nogach, czy czasem już kleszcz się do mnie nie przyssał, i ta mozolna wspinaczka. Na pytanie, jak daleko do celu – gdybym usłyszała „jeszcze 4 godziny”, chyba sturlałabym się po jakiejś dolinie do wąwozu i czekała na pomoc. No cóż, nastawienie marudzącej/pierdzącej.

W końcu dojrzałam do gór. Natura przekonała mnie, że w ciszy zło się nie czai, a wielogodzinny spacer jest idealnym lekiem na zagmatwane myśli. 

Snowdonia Park Narodowy

Snowdonia – idealne miejsce dla miłośników gór

Na taką sielankę trafiłam aż na północ Walii. Snowdonia National Park jest idealnym miejscem dla miłośników gór i nie tylko. Bez pośpiechu, mamy do wykorzystania ogromny teren parku, a z każdej strony otaczają nas zielone krajobrazy. I ta zieleń przebija wszystko! Wędrówka między pasącymi się owcami, plus niebieskie niebo (a wiecie, że w Anglii to rzadkość) ja nie mogłam się oderwać od mojego aparatu. Dla mnie to była bajka!

Walia Snowdonia Snowdonia National parksnowdoniaweekendSnowdonia National park Walia owce Snowdonia Snowdonia National park