Share Week 2017 – 3 blogi, które polecam

Share Week jest akcją, organizowaną przez Andrzeja Tucholskiego. W skrócie twórcy polecają twórców. Po pełniejszy opis zapraszam Was na stronę Andrzeja. Nigdy jeszcze nie brałam udziału w Share Week, ale w tym roku pomyślałam, że bardzo bym chciała podzielić się moimi typami. Tym bardziej, że ostatnio wspominałam moje początki z fotografią. Warto więc przybliżyć blogi, które nauczyły mnie lepiej pisać.

Szwecjoblog 

Szwecjoblog prowadzony jest przez Natalię, którą czytam od początku prowadzenia bloga. Trafiłam na kiszonego śledzia w jednym z postów i zostałam z nią do dziś. Sposób, w jaki Natalia pisze o Szwecji sprawia, że strasznie mnie ciągnie na północ. Choć nie lubię zimna, a śnieg wolę oglądać na ładnych obrazkach i w Expresie Polarnym.

Natalia umie opowiadać o Skandynawii w sposób nietuzinkowy. Z pasją do kuchni, miejsc i języka szwedzkiego. Pokazuje smaczki, o których nie miałam pojęcia. Nie zanudza faktami, serwując w zamian mnóstwo ciekawych historii. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że wydała książkę „I cóż, że o Szwecji”. Bardzo podziwiam osoby, które swoją pasję potrafią przelać na papier. A Natalia robi to w znakomitym stylu. Jeszcze raz gratulacje!

Jestem Interaktywna

Jestem Interaktywna to idealne miejsce dla gotowych na przyswojenie wiedzy o zapleczu bloga. Choć zawsze byłam zainteresowana poprawianiem strony, to długo szukałam źródła, które mogłoby mi w tym pomóc. Blog Oli okazał się strzałem w dziesiątkę. W końcu zrozumiałam czym jest SEO i nauczyłam się nim posługiwać. Poznałam też wiele nowych kwestii z WordPressa i optymalizacji strony. Czyli wszystkiego, co mój Alek próbował mi wyjaśnić, ale absolutnie nie potrafił.

Wszystko dzięki formie pisania. Nie jest to zimny, technologiczny żargon. Wręcz przeciwnie, Ola prowadzi blog pełen przykładów z językiem przystępnym dla laika. Nawet jak nie czujecie się na siłach to i tak polecam byście odwiedzili jej stronę.

olgaplaza.pl

Czasami czytając tekst, książkę czy bloga, mam wrażenie, że autor mógłby być moim dobrym znajomym. Ba! Wręcz jakbyśmy znali się od dziecka. Tak jest właśnie z Olgą. Uwielbiam ją szczególnie za szczerość, autentyzm i styl, który wielokrotnie mnie rozśmieszał, poprawiał humor i zachęcał do seriali, za które nigdy bym się nie zabrała. No i łączy nas wspólna miłość do Przyjaciół :)

Jeżeli interesują Cię serialowe smaczki, produkcje godne polecenia, nowości i klasyki to musisz odwiedzić bloga Olgi. Jej posty czyta się doskonale, a jeszcze lepiej ogląda seriale, które poleca. Warto też obserwować ją na Facebooku, bo to jeden z najlepszych profili blogowych.

Chciałabym polecić Wam więcej blogów, ale lista jest zdecydowanie za długa. Wybrałam więc dziewczyny, które mocno wpłynęły na rozwój mojego bloga. Było oczywiście wiele innych, ale należało się zamknąć w limicie.

Bierzecie udział w Share Week? Macie własne typy?

9 komentarzy do wpisu „Share Week 2017 – 3 blogi, które polecam”

  1. Sama za rzadko odwiedzam ( czytam ) inne blogi, tym bardziej lubię takie wpisy jak Twój. Mam podane na tacy, to co ciekawe i warte przeczytania :)

    • Monika bardzo się cieszę! :)
      Do postów z Porto sama lubię wracać, spędziliśmy tam fantastyczny czas. Zawsze mam nadzieję, że kogoś skuszę w te rejony, bo miasto jest na prawdę przepiękne :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.