| | Comments

Czerwiec był na prawdę dobrym miesiącem! Na samym początku pojechaliśmy do Warszawy (temat do przemilczenia, bo niestety Warszawa po raz drugi nie dała się polubić). Ale nad Wisłą dobrze się siedzi. Czas wakacji, nawet tylko kalendarzowych, jest też dobrą porą na zmiany, a konkretnie na blogu. Zanim przeprowadzimy kolejny remont, pierwszy raz stworzyłam ankietę, by poznać zdanie czytelników Pink Envelope. Dzięki Wam uda się zmienić blog na jeszcze lepsze miejsce – przynajmniej mam taką nadzieję. Ok,  nie zatrzymując dłużej zapraszam na kolejne podsumowanie miesiąca z ciekawymi linkami.

BLOG

Jeżeli prowadzisz blog to zatrzymaj się na chwilę. Trafia się czasem taki moment, że chcesz napisać o wszystkim, ale tak na prawdę w głowie masz pustkę. Poniżej jedno z lepszych narzędzi, dzięki któremu lepiej będziesz znajdowała pomysły na posty i może skusisz się na wyzwanie z SEO?

  • Answer the public poznałam dzięki Kindze, a konkretnie po wpisie Narzędzia w biznesie i blogowaniu, w którym przedstawia ciekawe narzędzie online pomagające przy tworzeniu nowych postów. Zaglądnij i zobacz jak działa.
  • Dla ciekawych poznania kilku tricków z fotografii polecam te jednominutowe tutoriale z Photoshopa. Bez prowadzącego i gadaniny. Za to treściwe informacje np. jak w minutę zrobić efekt lewitacji. Zainteresowana?
  • Interesujesz się SEO? Chciałabyś pozyskać nowych odbiorców, ale nie za bardzo wiesz jak się za to zabrać? Zapisz się na bezpłatne  wyzwanie Oli z Jestem Interaktywna, na którym dowiesz jak to wszystko ogarnąć.

PODRÓŻE – BARCELONA

Już nie raz wspominałam o tym mieście na blogu i nie da się tego zatrzymać. Do tej pory żadne miejsce nie spodobało mi się tak bardzo jak Barcelona. Mimo, że nie przepadam za wielkimi miastami, tłumem i ogólnym pędem to tam tego nie odczuwam. Może to przez dostęp do morza, bo gdybym mieszkała w Barcelonie to najczęściej uciekałabym właśnie na plażę.

  • Najważniejsze miejsca jakie możesz odwiedzić w Barcelonie (niektóre to aż trzeba) dobrze opisała Kasia z bloga Czytaj Świat. Przemiło mi się czytało, bo dla mnie ten wpis zadziałał jak wehikuł czasu, dzięki któremu cofnęłam się na chwilę do naszych ostatnich wakacji.
  • Chcesz bardziej poznać Barcelonę? To koniecznie odwiedź Justyna en Barcelona. Śmiało odkryj nie tylko popularne miejsca, również i te mniej znane, zwyczaje mieszkańców i oczywiście kuchnie.
  • Barcelona, jak każde inne popularne miasto, ma to do siebie, że w czasie wakacji najlepiej ją sobie odpuścić. Sami ostatnio wybraliśmy się tam z początkiem czerwca, kiedy jeszcze miasta nie nawiedziły tłumy turystów, a piekielny gorąc nie lał się z nieba. Monika zBarcelony.pl przybliży Wam lepiej to, czego nie znajdziecie w Barcelonie w czasie lata.

LAS W SŁOIKU

Ostatnio brałam udział w pierwszych warsztatach i nie były one z gotowania. Kiedy zobaczyłam kurs organizowany  pod hasłem „Las w słoiku”, bez głębszego zastanowienia zapisałam się. Bo czy nie jest fajnie przynieść kawałek lasu ze sobą do domu?

  • Jesteś z Wrocławia i interesuje Cię zrobienie takiego lasu? Sickle&Hammer tworzą warsztaty, na których zapewniam będziesz się świetnie bawiła. Po zajęciach bądź pewna, że będziesz chciała zrobić jeszcze więcej lasów w słoiku.
  • Jeżeli czujesz się na siłach i chcesz sama rozgryźć jak zabrać się za taki las to zobacz wpis od Aliny na Design Your Life.
  • Albo dla odważnych sposób na wykonanie lasu w butli po winie prosto z 1965 roku. Poniżej znajdziesz krótki filmik :)

 

Jak wygląda Wasze podsumowania czerwca? Za co lubicie ten miesiąc? Koniecznie dajcie znać :)