| | Comments

Koniec miesiąca kończę śniadaniem ze szparagami i ciastem rabarbarowym. Kwiecień nie rozpieszczał, ale przygotowałam dla Was kolejne zestawienie ciekawych linków, które Was zainspirują. W sumie najlepsza pora na obranie kierunku na urlop i szukanie tanich lotów. Jak co roku chciałabym wybrać się w inne miejsce i poznać nowe miasto, jednak po przeglądzie ostatnich zdjęć z naszych wakacji, chyba znowu obierzemy kierunek Barcelony :) W międzyczasie zobaczcie co zebrało się w ciekawych linkach. Zapraszam!

PODRÓŻE

co mnie inspiruje ciekawe linki

To jeden z moich ulubionych tematów do wyłapywania z sieci. Rano z kubkiem kawy robię przegląd wśród obserwowanych blogów i w kilka sekund przenoszę się w nieznane miejsca.

  • Na targ marokański wybrałam się razem z Moniką z Cultural Vagabond. Choć nie przepadam za tłumem i ściskiem, to z przyjemnością przeczytałam jak taki targ wygląda.
  • O Bibury – wiosce elfów dowiedziałam się od Ilony z blogu Chillife. Mała, urokliwa i jak się okazuje bardzo zatłoczona wioska jest najbardziej malowniczą w Anglii.
  • Raz odwiedziłam Warszawę i stolica dobrego wrażenia na mnie nie zrobiła. Może dlatego, że byliśmy w sumie przelotem, w zimie, gdy ciemno się robiło po godzinie 16. Do tego zbiłam telefon próbując robić zdjęcie w rękawiczkach… Ale w czerwcu szykuje się nam kolejny wyjazd i chce dać Warszawie drugą szansę. Dlatego post od Madame Malonka spadł mi z nieba. Taką Warszawę mogłabym polubić :)

NA BALKONIE

ciakawe-linki-pink-envelope

Dawniej na balkonie uwielbiałam przesiadywać i czytać. Do tego skrzynki pelargonii ciągnące się wzdłuż praktycznie każdego balkonu, dzięki którym blok choć latem nie wyglądał tak surowo.

  • Kameralna stworzyła ciekawy post, o tym jak można urządzić balkon w bloku. Szczególnie uwagę przykuły detale, dzięki którym udało się stworzyć fajne miejsce, jak dla mnie idealne do zrelaksowania się z książką.
  • Lub z czytnikiem. Nie byłam jego zwolenniczką do czasu, kiedy trzeba było wyprowadzić się z Anglii. Jak tu zabrać wszystkie książki? Mogliśmy wykupić dodatkowy bagaż, ale nie chciałam dźwigać kolejnej walizki. Zostało nam oddać je do najbliższej biblioteki. A jeszcze bardziej  do czytnika przekonała mnie jego największa fanka, Aga z blogu EBook Book.
  • Zainspiruj się i stwórz własny ogród wertykalny. Szczególnie, gdy masz mały balkonik i jedyne co możesz wykorzystać to ściana. Dziewczyny z Dream Wall tworzą naprawdę piękne konstrukcje. Niestety poza zasięgiem finansowym wielu osób. Jeżeli jednak macie ochotę pobawić się w małe DIY, to w sieci znajdziecie wiele poradników jak małe ogrody wertykalne stworzyć samemu.

CO WATO ZOBACZYĆ?

Masz ochotę na serial, dokument lub film? Jesteś w dobrym miejscu. Przygotowałam kilka propozycji dla każdego.

  • „Tales by light” dokument kilkuodcinkowy, poświęcony fotografom, znalazłam na blogu Emilii na Psychologia Fotografii.
  • Jeden z lepszych seriali na jakie trafiłam na Netflixie. Poznaj historię Hanny Baker, nastolatki która popełniła samobójstwo. Przed swoją śmiercią nagrała 13 kaset, na których znajduje się 13 powodów, dla których się zabiła. Po recenzję odsyłam Cię na blog Paris by Moni.
  • Ostatnio na blogu wprowadzam wakacyjny nastrój i przygotowałam 8 filmów, które pomogą Ci wczuć się w letni klimat. Szczególnie polecam wszystkim, którzy jak ja, wyczekują słońca i krótkich rękawków. A jedyne co dostają to chmury i przemoczone buty.

Dajcie znać jakie tematy Was interesują to w następnych ciekawych linkach postaram się wyszperać coś specjalnie dla Was :)