Jak przygotować się do świąt w trakcie pandemii?

Wydaje się, jakby dopiero skończyło się lato, ledwo weszła jesień, a już trzeba myśleć o świętach. No może nie trzeba, choć trudno będzie o nich zapomnieć, gdy miasta rozkładają dekoracje, sklepy myślą już o świątecznych wystawach, a w internecie niedługo zaczną wyskakiwać reklamy prezentów pod choinkę. Nic w tym dziwnego, w końcu prezenty są nieodłącznym elementem świąt bożonarodzeniowych, a świąteczna atmosfera napędza tylko sprzedaż. Jak więc w tym okresie nie wpadać w pułapkę niepotrzebnej konsumpcji? Co ważniejsze, jak przygotować się do świąt w trakcie pandemii?

Jak przygotować się do świąt?

Pomyślałam, że warto w tym roku poświęcić chwilę i zastanowić się nad tym, aby stworzyć alternatywę, która nie tylko pozwoli nam bezpiecznie kupować prezenty, ale także wspierać tych, którzy w tym okresie potrzebują naszej pomocy. 

Nikogo nie zaskoczy to, że święta w tym roku będą zupełnie inne niż wszystkie. Mamy pandemię, a zakażenia z dnia na dzień tylko rosną. I choć trudno przewidzieć jak spędzimy Boże Narodzenie, to jedno jest pewne, wiele osób nie rezygnuje z kupowania prezentów. Nie ma w tym nic złego, ale może, zamiast w tym roku stać w kolejkach i chodzić po zatłoczonych galeriach warto znaleźć bezpieczną alternatywę. Najlepszym prezentem, który możesz dać swoim bliskim to poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że nie narażasz siebie i innych.

Pandemia wspierajmy polskie firmy

 

Wspierajmy polskie firmy i jednoosobowe działalności

Musimy też pamiętać, że okres świąteczny będzie przede wszystkim trudny dla wielu działalności, firm i organizacji. Lokale gastronomiczne, hotele, ośrodki kultury, galerie sztuki, teatry, muzea, ośrodki pomocy, schroniska. Lista może się ciągnąć w nieskończoność. Dlatego w tym roku chciałam znaleźć alternatywę dla klasycznych list na pomysły świąteczne. Aby w tych dziwnych i ciężkich czasach wspierać się wzajemnie i wspierać polskie firmy i jednoosobowe działalności. Przez następne tygodnie będę publikowała dla was propozycje osób i firm, oferujących unikatowe prezenty, które bezpiecznie możecie kupić przez internet.  Do propozycji dołączę również listę organizacji, które zasługują na szczególne wsparcie w tym okresie. 

Śledź Instagrama, by być na bieżąco! 

Zdjęcia są ze strony unsplash.comArnel Hasanovic i STIL

2 komentarze do wpisu „Jak przygotować się do świąt w trakcie pandemii?”

  1. Myśle, ze te święta będą znacznie różnic się od innych świat. Dla mnie święta Bożego Narodzenia są bardziej rodzinne jak te wielkanocne. Z pewnością będą bardziej smutne, bo w odosobnieniu:-(

Możliwość komentowania jest wyłączona.