| | Comments

Hello Summer!

sezonowe przepisy na lato

Lato jest moją ulubioną porą roku. Jak mieszkałam we Wrocławiu to pod moim blokiem już od samego rana rozkładali się sprzedawcy ze świeżymi owocami i warzywami. Zawsze brałam truskawki i maliny, by później, w ten upał, chłodzić się litrami koktajli. Z dzieciństwa pamiętam jak Dziadek przynosił z działki całe wiadro truskawek (czasem nawet dwa). Razem z moją siostrą i bratem zajadaliśmy się nimi, jak nie ze śmietaną i cukrem to właśnie w formie koktajlu. Nigdy się nimi nie przejadłam. Truskawki to zdecydowanie moje ulubione owoce. Zawsze będą kojarzyć się z ciepłym i beztroskim latem :)

Przygotowałam kilka przepisów z wykorzystaniem sezonowych owoców. Znajdziecie coś orzeźwiającego do picia, szybkie malinowe desery oraz ciasta. Mam nadzieję, że coś przypadnie Wam do gustu :)

Podobne

Nazywam się Marcelina i mieszkam na chwilę obecną we Wrocławiu. Blog Pink Envelope to miejsce, w którym odkryłam swoją pasję, a jest nią fotografia. Aparat noszę zawsze ze sobą. A prywatnie to staram się z umiarem oglądać seriale. Czytam kryminały i thrillery. Uwielbiam sernik, nawet taki z rodzynkami. Na nerwy pomaga mi bieganie. Fajnie, że tutaj trafiłaś i mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej.