Hello Summer!

Hello Summer!

sezonowe przepisy na lato

Lato jest moją ulubioną porą roku. Jak mieszkałam we Wrocławiu to pod moim blokiem już od samego rana rozkładali się sprzedawcy ze świeżymi owocami i warzywami. Zawsze brałam truskawki i maliny, by później, w ten upał, chłodzić się litrami koktajli. Z dzieciństwa pamiętam jak Dziadek przynosił z działki całe wiadro truskawek (czasem nawet dwa). Razem z moją siostrą i bratem zajadaliśmy się nimi, jak nie ze śmietaną i cukrem to właśnie w formie koktajlu. Nigdy się nimi nie przejadłam. Truskawki to zdecydowanie moje ulubione owoce. Zawsze będą kojarzyć się z ciepłym i beztroskim latem :)

Przygotowałam kilka przepisów z wykorzystaniem sezonowych owoców. Znajdziecie coś orzeźwiającego do picia, szybkie malinowe desery oraz ciasta. Mam nadzieję, że coś przypadnie Wam do gustu :)

19 komentarzy do wpisu „Hello Summer!”

  1. dla mnie podobnie jak dla Ciebie, truskawki to smak lata, beztroski i wakacji. nigdy nie jest ich zbyt wiele, nigdy się nie znudzą, zawsze są tak samo pyszne. dlatego… bez wahania spróbowałabym każdego z Twoich przepisów, bo sezonowe owoce, to najlepsze co mamy latem! :)

  2. Też uwielbiam truskawki, sezon zawsze jest za krótki… ;)
    Same pyszności (poza kompotem jabłkowo-miętowym, nie umiem się przekonać do tego połączenia…) :)

  3. Pyszne zestawienie :)  truskawki ze śmietaną i cukrem to i mój smak dzieciństwa…. dodawałam do nich jeszcze porzeczki czarne, białe i czerwone prosto z krzaczków z ogrodu za domem :) 

Możliwość komentowania jest wyłączona.