| | Comments

Czy dla Was grudzień równie szybko znika? Mam wrażenie, że po Mikołajkach czas nie zna litości i przyspiesza, byleby zrobić na złość. Osobiście lubię wskoczyć w świąteczny nastrój jeszcze przed pojawieniem się choinek na sprzedaż i baniaków z chlupoczącymi karpiami. Zwłaszcza ten karp nie należy do moich ulubionych skojarzeń ze świętami.

Rok temu moja, już świętej pamięci, Babcia wysłała mnie z misją kupienia karpia. Energicznie skoczyłam na rynek po rybę. Niestety był to akurat czas, kiedy większość panów zajmujących się karpiową sprzedażą zwijała już swój biznes. Zostało mi jedno miejsce. Ustawiłam się za kolejką ludzi uśmiechniętych i chyba zadowolonych ze zbliżającej się Wigilii. Kurczę, aż sama od razu zaraziłam się ich optymistycznym nastawieniem. Powoli zbliża się moja kolej i jestem już gotowa wyrecytować: „Dzień dobry, poproszę jednego karpia, niedużego, tak do 3 kilo”. „Ale karp tylko żywy, nie zabijamy” – słyszę w odpowiedzi.  I w czym ja mam go przenieść? Patrzę za klientami odchodzącymi z rybami wijącymi się w foliowych workach. Mój optymistyczny nastrój zszedł jak życie z ryby. „Takiej to Babcia ryby nie chce” i poszłam.

Zanim zaczniemy myśleć o cierpiących karpiach, prezentach i całym tym szaleństwie warto wspomnieć jeszcze listopad. Przygotowałam dla Was zestawienie z moimi ulubionymi lampkami do wykorzystania nie tylko na choince. Pogadamy również jak zaoszczędzić swój czas i wykorzystać go uważnie. Szczególnie w grudniu, który mija tak szybko. I podrzucę 3 moje ulubione kanały z YouTube. Często tam nie siedzę, jednak jak już mam coś oglądać to odpalam wymienione kanały poniżej. Zaczynamy!

ŚWIATEŁKA

Lampki choinkowe uwielbiam! Poza bombkami w kształcie muchomora i żołnierzyka, one są obowiązkowe na choince. Wiadomo, latem nie będę sobie nimi zawracać głowy. Jednak z początkiem jesieni mogłabym lampki rozwiesić w całym mieszkaniu i mieć je zapalone najlepiej to do marca.

 

YOUTUBE

Tutaj może nie spędzam godzin, ale jak już zaglądam na YouTube to albo po wskazówki na Photoshopa lub właśnie dla rozluźnienia.

  • Krzysia Gonciarza poznałam kilka lat temu i do tej pory śledzę jego poczynania. Tworzy fantastyczne filmiki przedstawiające życie w Japonii, podróże po Azji, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych. Zdecydowanie jeden z najciekawszych kanałów na Youtube. Jego vloga znajdziecie tutaj.
  • Kasię poznałam dzięki Gonciarzowi. Zaczęła pojawiać się w jego vlogach z Japonii i stworzyła własny kanał Fifty na Pół. Kasia to Amerykanka Polskiego pochodzenia, która opowie Wam o Stanach, których nie poznacie z filmów i seriali.
  • SNL to najdłużej emitowana produkcja tego typu w historii USA. Właśnie ruszyła Polska edycja programu. Z tej okazji warto obejrzeć kilka odcinków oryginału, ze szczególnym uwzględnieniem mojego ulubionego skeczu świątecznego. Ryan Gosling jako psychofan Świętego Mikołaja :)

 

CZAS DLA SIEBIE

Grudzień jest szalonym miesiącem. Ale nawet i tutaj można na chwilę przystopować i poświęcić chwilę na zastanowienie się, skąd w końcu wziąć ten wolny czas. Ej! To jest możliwe!

Jak wygląda Wasze podsumowanie listopada? Zwróciliście uwagę na coś szczególnego?