| | Comments

Wrzesień wprowadził mnie w jesienny klimat, ale jego końcówka dała porządnego inspiracyjnego kopa. W poprzednim miesiącu gawędziliśmy trochę o gofrach, rozmarzyliśmy się o podróży na Islandię i było też kreatywne podejście do filmów – dla niewtajemniczonych zapraszam do poprzedniego zestawienia ciekawych linków

Wiem, że jesień to nastrój bardziej melancholijny, spokój, spacery i wieczory z herbatą. Dlatego podpowiem Wam gdzie szukam inspiracji książkowych oraz serialowych. Podrzucę też kilka kursów on-line idealnych na długie wieczory,  wskazówki jak zabrać się za logo. No i dowody, że nie ma chyba lepszej pory na wycieczkę do lasu. Więc grzejcie herbatę i zabieramy się za przegląd.

BLOG
Ciekawe linki blog pink envelope

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad logiem. Pomysłów jednak brak, jeden się mnie trzyma jak rzep psiego ogona – skoro pink envelope w nazwie, to gdzieś wcisnę różową kopertę i będę jak gmail. Takie wysokie są obroty mojej kreatywności, jeżeli chodzi o logo.

 

SERIAL/KSIĄŻKA

kaboompics.com_Top view of desk with coffee, cake and book.

W sumie jestem tym typem człowieka, który dobrze się czuje we własnym towarzystwie. Nadchodzący weekend jest dla mnie szansą nadrobienia zaległości w serialach lub książce. Kiedy wiatr szarpie drzewa na zewnątrz, a zimny deszcz tnie jak brzytwa to dla mnie oznaką, że żadna siła mnie nie wyciągnie z pościeli (natomiast pizza na dowóz zawsze mile widziana). 

  • Książkowych inspiracji szukam na blogu Bardziej lubię książki, niż ludzi, gdzie już po samej nazwie, Diana zdobyła moje serce. Ciekawe zestawienia nowości, tym bardziej, że lubuję się w trillerach i kryminałach, więc znalazłam kilka propozycji dla siebie.
  • Z serialami choćbym chciała znać wszystkie nowości, ciężko jest być na bieżąco. Ale mam swoją prawdziwą mentorkę, jeżeli chodzi o szukanie serialowych smaczków. Bo blog Olgi to skarbnica dla każdego maniaka serialowego. Szukacie czegoś do pooglądania na weekend? Olga podsunie Wam kilka tytułów ciekawych seriali.
  • Z Kursownikiem możecie spędzić kila długich (i pożytecznych) wieczorów by nauczyć się podstaw kilku programów, w tym Photoshopa czy Illustratora. Albo szycia i oprawy książki, jakby ktoś planował wydanie bestselleru własnym nakładem. 

 

JESIENNE SPACERY PO LESIE
3000

źródło zdjęcia

Kiedyś w obawie przez stadem kleszczy obawiałam się wycieczek do lasu. Po powrocie towarzyszyło mi obsesyjne obmacywanie nóg, głowy. Wyobraźnie tylko mnie nakręcała, że złowieszczy kleszcz już gdzieś się przyssał i rośnie w siłę. Ja taka nieświadoma, bezbronna, soczyście ukrwiona. Jednak kilka wypraw z aparatem zwróciło moją uwagę na mech, rosę na paproci i wspaniałą ciszę, które przestała mnie straszyć. Już za każdym drzewem nie czai się morderca z siekierą. A wszystko dzięki wycieczce zimowym popołudniem, a później jesienią nad ranem.

  • Zanim sama wybiorę się z aparatem między drzewa podziwiam piękny las w obiektywie Ellie Davies.
  • W międzyczasie zachwycam się wydarzeniami pod ściółką leśną, bo Radiolab przybliża, w jednym ze swoich odcinków, jak życie drzew i całego lasu zależy od wymiany surowców poprzez korzenie. Oraz wyjaśnia niezwykłą rolę zaskakującego „pośrednika” w tym procesie. Wyobraźcie sobie drzewa „jedzące” ryby, bo w tym kierunku zmierzamy. 
  • A na koniec, może nie typowo o lesie, ale bardzo spodobała mi się taka wyprawa – ścieżka w obłokach, spacer w chmurach – w sumie mamy nie tylko lasy, ale widoki ze szczytu tej konstrukcji muszą być powalające! Wpisane na listę must see.

Dorzucicie coś od siebie? :)